Druk wizytówek co powinieneś wiedzieć?

Druk wizytówek - co powinieneś wiedzieć?

druk-wizytowek

Wizytówki firmowe wydają się nam prozaiczną, może nawet już nieco staromodną rzeczą, tymczasem już dawno odbiegły od klasycznej postaci kartonika z danymi kontaktowymi i dzisiaj mogą pełnić rolę miniaturowej reklamy firmy. Dowiedz się, jakie wizytówki możesz zamówić w naszej drukarni i czym się wyróżniają. Jeśli jest potrzebna drukarnia wizytówek, Wrocław może polegać na KiD!
Wizytówki to powszechna forma nośnika informacji, z którą spotykamy się przy rozmaitych okazjach. W naszej drukarni wykonywane są przy użyciu techniki druku cyfrowego bądź offsetowego na papierze wysokiej jakości. Wybór    techniki jest zależny w głównej mierze od nakładu, jaki mamy wyprodukować, choć oczywiście ma na to wpływ również indywidualne zapotrzebowanie Klientów. Jeśli chodzi o profesjonalne wizytówki, zaopatrujemy Wrocław i inne    miasta od lat. Wiemy, że nasi Klienci mają różne potrzeby, a wizytówka może przybrać naprawdę ciekawą postać i nie być tylko kolejnym, łatwo pomijalnym kawałkiem papieru. Dysponujemy naprawdę szeroką ofertą i możemy zapewnić, że jeśli chodzi o druk wizytówek, Wrocław może na nas polegać. 

 

Wizytówki, które docenią Wrocław i cała PolskaPrzywykliśmy do postrzegania wizytówek, jako kartoników w niewielkim rozmiarze opatrzonych prostą informacją. Tymczasem mogą to być naprawdę wyróżniające się nośniki reklamowe. Możliwości personalizacji jest sporo, począwszy od umieszczenia wypukłego nadruku po metalizowanie wizytówek czy nasycanie ich określonym zapachem. Dzięki temu zaprezentujesz siebie bądź swoją firmę w wyjątkowy sposób, który momentalnie odróżni Twoją wizytówkę od innych. Do wyboru mamy nie tylko formę wykonania, ale również rodzaj papieru i jego gramaturę. Wizytówka już samym materiałem, który wybierzesz, może oddawać charakter Twojej działalności - jeszcze zanim odbiorca zapozna się z treścią widoczną na kartoniku.

 

Wizytówki - Drukarnia - WrocławJeśli potrzebna jest profesjonalna drukarnia wizytówek, Wrocław ma sporo do wyboru, jednak zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, bo jest na czym oko zawiesić. Wizytówki przyjmują różne formy - od czysto informacyjnych kart z imieniem i nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi do małych reklam usług czy miejsc. W naszej ofercie rozróżniamy dziesięć rodzajów wizytówek, z których każdy charakteryzuje się nieco odrębną specyfiką. Są to:

  • Wizytówki standardowe - w dwóch powszechnie spotykanych formatach 50x90 mm oraz 55x85 mm.
  • Wizytówki premium
  • Wizytówki Pantone - drukowane na kredzie matowej 350 lub 400g w kolorach zgodnymi z barwą Pantone. Możliwy jest zadruk całej powierzchni bądź procentowej wartości koloru.
  • Wizytówki ozdobne pantone - drukowane na wielu rodzajach wysokiej jakości papieru: Elfenbein Linen, Olin, Bianco Flash, Mona Lisa, Fuego Mat Natural, Star Dream, Splendorgel.
  • Wizytówki ozdobne cmyk - drukowane na różnych typach papieru wysokiej jakości: Acquerello Nettuno Camoscio, Acquerello Nettuno Avorio, Constellation Snow Tela E08, Elfenbein Linen.
  • Wizytówki zapachowe - mogą być nasycone zapachem: ananasa, anyżu, limonki, mięty pieprzowej, szafranu, świerku, żurawiny.
  • Wizytówki druk wypukły - drukowane na kredzie matowej bądź błyszczącej.
  • Wizytówki multiloft - grubsze niż standardowe o gramaturze 1080g z wkładem różnego koloru: czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy, pastelowy róż.
  • Wizytówki specjalne - metalizowane bądź z magnesem.
  • Wizytówki barwione - drukowane na papierze Plike w kolorach: ciemny granat, ciemny brąz, ciemna zieleń, ciemne bordo.

Trendy w projektowaniu wizytówek


Projektowanie wizytówek wraz z wydrukiem to niełatwe zadanie. Nie tylko należy wybrać szatę graficzną materiału reklamowego, ale także format czy papier oraz jego uszlachetnienie. Osoby i firmy podążające za nowoczesnymi trendami wybierają najczęściej dwa rozwiązania leżące na przeciwległych biegunach. Pierwszym z nich jest projekt wizytówki kreatywnej, czyli tej o wyróżniającym się designie z licznymi elementami artystycznymi i przyciągającymi uwagę. Podmiotom, którym zależy na podkreśleniu profesjonalizmu marki osobistej czy firmowego brandu polecane są wizytówki minimalistyczne i eleganckie, zwykle drukowane z wykorzystaniem wysokiej klasy materiału. To jednak nie wszystko! 

Coraz częściej na wizytówkach pojawiają się zdjęcia, kody QR, a nawet perforowane wzory. Niektórzy wykorzystują również specjalne naklejki – tagi NFC. Dużym zainteresowaniem cieszą się też wizytówki drukowane na ekologicznym papierze. Czy warto zatem inwestować w niestandardowe materiały promocyjne? Odpowiedź brzmi: tak! Wybór nietuzinkowego projektu wizytówki może pomóc wyróżnić się spośród konkurencji. Zachęcamy do zamawiania np. wizytówek o nietypowym kształcie, wizytówek zapachowych lub drukowanych kolorami Pantone, w tym kolorami metalicznymi, odblaskowymi albo innymi niedostępnymi w standardowym druku z palety CMYK.

Twoja wizytówka może zaskoczyć odbiorcę wypukłymi elementami, a jeśli zależy Ci na czasie bez zbędnych efektów, wybierając Drukarnię KiD będziesz mógł zamówić druk ekspresowy wizytówek w formacie 90x50 mm lub 85x55 mm, na kredzie matowej lub błyszczącej.

 

Czym kierować się przy projektowaniu wizytówek? 


Jeśli Twoja firma nie współpracuje z grafikami, warto cały proces projektowania wizytówki oddać w ręce naszych doświadczonych specjalistów. W naszej drukarni funkcjonuje Dział Graficzny, który wspiera klientów w personalizowaniu wydruków tak, by nie tylko były atrakcyjne wizualnie, ale także wytrzymałe i korzystne pod kątem finansowym. Jeśli chodzi o ogólne zasady, którymi warto kierować się przy projektowaniu wizytówek, należy: 


 • dobrać format wizytówki tak, aby najlepiej pasował do twojego biznesu lub osoby; 
 • wybrać czcionkę i kolorystykę spójną z twoim brandem lub logotypem, albo pasujące do twojej osobowości, specjalizacji i biznesu.; 
 • unikać przesadnej ilości informacji na wizytówce – lepiej skupić się na kilku podstawowych informacjach, które naprawdę przyciągną uwagę; 
 • zwrócić uwagę na jakość wydruku wizytówki – materiał powinien podkreślać prestiż firmy. 

 

Postaw na ekologiczny druk wizytówek w naszej nowoczesnej drukarni! 

Ekologiczny druk wizytówek cieszy się dużym zainteresowaniem. Polega on na produkcji materiałów reklamowych z papierów pochodzących z recyklingu. Możemy także zastosować ozdobny papier barwiony w masie z nadrukiem kolorem metalicznym Pantone, dzięki czemu unikniemy foliowania. Taki projekt zakomunikuje o tym, że bliska jest Ci filozofia zero waste! Warto podkreślać to, że firma dba o dobro naszej planety. W oczach klientów i kontrahentów odbierane jest to bardzo pozytywnie. Jeśli chcesz przygotować ekologiczne wizytówki, koniecznie zgłoś się do nas – przygotujemy dla Ciebie wyjątkowy ich model!

Drukarnia wizytówek we Wrocławiu – dlaczego warto wybrać Drukarnię KiD?

Szukasz drukarni wizytówek we Wrocławiu, która obsługuje również klientów z całej Polski w ramach współpracy zdalnej? Liczysz na atrakcyjne ceny, nowatorskie rozwiązania, design materiałów reklamowych zgodnych z obowiązującymi w marketingu trendami, a przy tym chcesz, by zamówione produkty dotarły do Ciebie szybko? Już dziś postaw na współpracę z Drukarnią KiD! Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i kompleksowo, zapewniając pełne wsparcie i masę nietuzinkowych pomysłów. Wiemy, jak obsługiwać wymagających klientów, którzy chcą uczestniczyć w tworzeniu wizytówek, a także przyjmujemy zamówienia od firm, wolących powierzyć cały proces naszym specjalistom. Zapraszamy do współpracy!