Trwa wczytywanie produktów

Druk wielkoformatowy - co powinieneś wiedzieć?

 


Druk wielkoformatowy - co powinieneś wiedzieć? 

Druk wielkoformatowy, jest niczym innym jak cyfrowym drukiem, który wykorzystywany jest w celu otrzymania materiałów o bardzo wysokiej jakości. Tego typu wydruki realizuje się w przypadkach materiałów umieszczanych zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wobec czego nadaje on się świetnie w celach reklamowych lub informacyjnych. Dużą zaletą jest też niemalże brak ograniczenia zarówno pod kątem wielkości jak i samego kształtu końcowego.

Wydruki produkuje się na odpowiednim materiale, który zostanie wybrany przez klienta, przy pomocy naszych specjalistów. Właściwe dobranie materiału w stosunku do miejsca, w którym baner będzie się prezentował, jest niezwykle ważne – mowa tutaj o trwałości i jakości nadruku. Możliwe jest wyprodukowanie na przykład baneru reklamowego na folii, papierze lub odpowiednim materiale banerowym – dzięki czemu powinien on się prezentować dobrze w każdych warunkach.

Oczywiście druk wielkoformatowy, to nie tylko ogromne banery, umiejscowione przy drogach, tablicach czy elewacji budynków. Technologia ta umożliwia wykonanie nieco mniejszych rollup-ów, kasetonów czy potykaczy, które doskonale prezentować będą się wewnątrz budynków, podczas różnego rodzaju targów czy wydarzeń kulturalnych.


Solwent czy lateks – co wybrać?

Dla laika, który nie zna się dokładnie w kwestiach wydruków wielkoformatowych, może to być bardzo trudne pytanie i nie będzie znał na nie odpowiedzi. Zarówno druk solwentowy, jak i lateksowy dobrze nadają się na ekspozycję zewnętrzną, jednak różnią się one dokładnością wykonania i ceną. 

Technika solwentowa jest niczym innym jak drukiem atramentowym na bazie rozpuszczalników organicznych. Dobrze sprawdza się podczas nadruków materiałów, na których atramenty wodne się nie przyjmują. Ten rodzaj realizacji jest niezwykle trwały, atrament wytrzymuje działanie wielu czynników – między innymi ultrafioletu i wytrzymuje nawet do kilku lat. Główną wadą solwentu jest mniejsza dokładność, niż w przypadku atramentów na bazie wody – nie stanowi to jednak problemu przy druku wielkoformatowym. 

Technika lateksowa to z kolei dużo dokładniejsza i podobnie odporna na czynniki zewnętrzne technika druku na klasycznych lub nietypowych materiałach. Co ciekawe atramenty lateksowe uważa się za obecnie najbardziej ekologiczne, w porównaniu do solwentu lub eko-solwentu, dzięki wodnej bazie atramentu. W związku z tym, że w większej części składu znajduje się woda, tego typu nadruki należy jeszcze wysuszyć w temperaturze powyżej 100*C, w celu odparowania wody. Wadą tej techniki jest cena - niestety, ale ekologiczne rozwiązanie jest także droższe w perspektywie druku solwentowego. 

W wyborze odpowiedniego rodzaju techniki pomogą specjaliści Drukarni KiD, którzy doskonale znają się na swoim fachu. Szczególnie, że często drukarnie wielkoformatowe mają bardzo dużą rozbieżność cenową w porównaniu do jakości wydruku. Wrocławska drukarnia oferuje nie tylko świetną jakość wydruku, ale także bardzo konkurencyjną cenę. Wszystkich potrzebnych informacji mogą Państwo szukać na stronie: http://www.drukarniakid.pl/(nowy-wpis).